FaceBook Twitter YouTube
FaceBookna facebook

Vchodové dveře

Vchodové dveře do Vašeho domu, či bytu jsou jeho nejdůležitější součástí. K jejich výběru tedy přistupujte zodpovědně a věnujte mu dostatek času. Pokud tak učiníte, přinesou Vám právě to, co jste od nich očekávali, budou Vám spolehlivě sloužit, s jistotou Vás chránit a zpříjemňovat život, a to i dlouhé desítky let. Zvažte proto své následující možnosti vchodových dveří.

Vchodové dveře do rodinného domu – exteriérové


Plastové vchodové dveře do bytu

Plusem je lákavá jednorázová nízká nákupní cena. Je třeba však počítat s tím, že byly vyvinuté pouze jako vedlejší doplněk k plastovým oknům. Na rozdíl od nich jim však nemá co dodat potřebnou tuhost a pevnost, protože nemají celoplošnou skleněnou výplň jako okna. Vzhledem k tomu nejsou vhodné na často používané vstupy, jako jsou hlavní vstupní dveře, kde po čase dochází k jejich "sedání", těžkému zamykání a celkové netěsnosti. Tepelná izolace je podprůměrná. Systém uzamykání je obdobný jako na oknech, tedy překonatelný velmi jednoduše a rychle. Odolnost dveřního křídla vůči průrazu je minimální. Uchycení prosklené výplně jen symbolické. Jejich životnost je omezená, ve vyspělých zemích se jako vstupní dveře používají stále méně.


Dřevené vchodové dveře do bytu


Tradiční dřevěný masiv nabízí příjemný a přírodní vzhled a při dostatečné tloušťce i dobrou tepelnou izolaci. Pokud chcete mít dostatečnou životnost, vchodové dveře do bytu vyžadují pravidelnou a správnou údržbu. Negativně na dveře působí vlhké prostředí - hniloba, či plíseň, možné napadení červotočem, ale i přímé sluneční záření - vysušení, či praskání. Nejkritičtější místem je však dřevěná zárubeň. Šroubové uchycení plechových protikusů v místě uzamykání se již při mírném páčení vyštípne ze zárubně a nezáleží, v kolika bodech jsou dveře uzamčeny. Odolnost proti vloupání je tak nízká.


Hliníkové vchodové dveře do bytu


Tyto vchodové dveře do bytu nabízejí vysokou životnost a stálost tvaru. Je třeba brát v potaz i tepelnou vodivost hliníku, která hraje v neprospěch odolnosti vůči prostupu chladu, kde i přes oddělení vnější a vnitřní části dveří, je povrchová teplota zevnitř nižší. Snadná možnost ohybu a roztržení v místě uzamykání do zárubně také hraje v neprospěch bezpečnosti. Pevnost uchycení prosklení ve dveřích je nedostatečná.


Běžné bezpečnostní dveře do bytu


K těmto vchodovým dveřím přistupujte s mimořádnou obezřetností, protože většina takových dveří na trhu označované jako "exteriérové" nesplňují základní požadavky na odolnost vůči vnějšímu prostředí. Jde zejména o tepelně technické vlastnosti - jednoduchá tepelná izolace uvnitř dveří je absolutně nedostatečná, protože kvůli mnoha tepelným mostům dochází ke srážení vody na dveřích. Jednoduché těsnění nebrání průniku chladu a vzduchu. Ocelové propojení zárubně zevnitř ven způsobuje vlhnutí okolní stěny. Velmi slabá protikorozní ochrana dveří způsobuje častou korozi dveří zevnitř. U prosklených dveří hrozí jednoduché vypáčení skleněné výplně. Odolnost použitých vnějších materiálů vůči vodě a slunci může způsobovat celkovou krátkou životnost dveří.


ADLO vchodové bezpečnostní dveře Termo exteriér


Trojnásobná Termo celoplošná tepelná izolace dveří s dvojnásobným přerušením tepelných mostů, Termo bezpečnostní zárubeň s oddělenou vnější a vnitřní částí, Termo trojsklo s vysoce bezpečnostním sklem umístěným ve středu, certifikována celozinková konstrukce dveří a zárubní s vypalovanou povrchovou úpravou. Nejširší výběr bezpečnosti, nejvyšší bezpečnost, certifikované uchycení skla vůči vypáčení, nejširší sortiment designů. Dodání a montáž přímo od výrobce.


Vchodové dveře do bytu – interiérové


Běžné vchodové dveře do bytu

Lákavá je jednorázová nízká pořizovací cena. Jejich nosnou částí uvnitř dveří je však jen dřevo a vzduch, a to v různé podobě. Tenký dřevěný rámeček po obvodu, voštiny, či dřevotříska. Do takových dveří je zbytečné investovat do bezpečnostní vložky s klíči, či kování, či přídavného zámku. Pozor je třeba si dávat při označení vchodových dveří jako "bezpečnostní", nebo "zesílené" na základě vícebodového zámku, opláštění plechem, podle ocelových prutů uvnitř. Nemají smysl, pokud nejsou pevnou součástí celoocelové konstrukce dveří. Násilné překonání takových vchodových dveří je otázkou chvilky.


Běžné vchodové bezpečnostní dveře do bytu


Na trhu je množství falešných "bezpečnostních" vchodových dveří (s dodatkem nejlevnější, ihned k odběru, nejprodávanější atd.). Laik je, při pohledu zvenčí, mnohdy naváděn lákavým vzhledem, velkou tloušťkou dveří, na pohled mohutnými uzamykacími body ve více místech. Až při důslednějším zkoumání je vidět detaily, na jejichž bezpečnost takových dveří ztroskotává: nezesílené uzamykací otvory v zárubni, nepřivařená zárubeň do zdi, uchycení zámků jen tenkými šrouby, chybějící pevné označení výrobce, bezpečnostní třídy podle EU norem, zda povinného výrobního čísla a nízká hmotnost dveří.


Po překonání vchodových bezpečnostních dveří do bytu je již pozdě

A až po násilném překonání takových dveří se odhalí další zásadní nedostatky: nesvařené plechy, chybějící výztuže, duté (ne plné!) uzamykací body, zda úsměvně jednoduché zámky. Vchodové dveře mohou být buď levné, nebo skutečně bezpečné. Nikdy ne obojí současně.

Využijte nabídky na vchodové bezpečností dveře od firmy ADLO!

Produkty

Služby

iADLO

Další

Prodejny Galerie realizací Video galerie