FaceBook Twitter YouTube
FaceBookna facebook

Jak zabezpečit chatu proti zlodějům

Jak zabezpečit chatu proti zlodějům

Chatové osady jsou oblíbeným cílem zlodějů - často stojí osamoceně mimo civilizaci, jejich majitelé přijíždí jen na víkendy a jejich ochrana nebývá stoprocentní. Podle statistik pojišťovny UNIQA jen polovina chat a chalup je vybavena bezpečnostním zámkem, třetina má okenice či mříže a jen osmina má bezpečnostní dveře. Policie ČR také každoročně varuje před možnými krádežemi a nabádá majitele k dodržování bezpečnostních opatření. Patříte i vy mezi nedbalé majitele chaty? Zjistěte, jak můžete svou chatu lépe chránit před případným útokem.

Jak chránit vstup do chaty

Nejlepším způsobem je chránit vstup bezpečnostními dveřmi, případně můžete na vchod umístit mříže. Bezpečnostní mříže chrání nejen majetek uvnitř chaty, ale také samotné dveře před případným útokem. Jejich výhodou je také to, že jsou viditelným bezpečnostním prvkem a pro zloděje vytváří psychologickou bariéru.

Jak chránit okna

Pro zabezpečení oken je možné použít bezpečnostní folie, které mají spoustu výhod – chrání okna před útokem zloděje a dokážou zamezit poničení oken při krupobití nebo vichřici. Fólie není viditelná, při jejím nalepení na okna tak nedáváte přímo najevo, že svou chatu chráníte. Další možností jsou bezpečnostní mříže, které jsou pevnější a jasně viditelnou ochranou, nebo tzv. uzamykací mechanismus okna. Ten automaticky uzamyká nebo odemyká okno při každém uzavření okna běžným otočením kliky.

Jak pomůžou technologie

Pokud na chatě skladujete opravdu cenné věci, je dobré popřemýšlet také nad kamerovým nebo zabezpečovacím systémem. Pomocí kamer se tak budete moct kdykoli podívat, co se na chatě děje, a v případě útoku zloděje budete mít materiál, který jej pomůže dopadnout. Elektronická ochrana chaty však nezabrání vstupu zloděje – než do vzdálenější chatové osady přijede majitel nebo policie, může být chata již prázdná.

Existují také bezpečnostní dveře SMART se zabudovanou kamerou, které nejen že odolají útoku zloděje, ale zároveň jeho útok zaznamenají a zašlou vám upozornění ve formě SMS nebo MMS na mobilní telefon.

Co dělat, když odjíždíte z chaty

Při každém odjezdu se nezapomeňte ujistit, že je vaše chata maximálně zabezpečená. Pečlivě uschovejte všechny dražší věci, které by mohly vzbudit zájem zlodějů. Zkontrolujte prostor kolem chaty, zda jste venku nezapomněli např. zahrádkářské potřeby, ukliďte do skrýší ale také věci uvnitř chaty, které by zloděj mohl vidět oknem. Pokud máte bezpečnostní systém nebo kamery, nezapomeňte je zapnout.

Poté zavřete a zabezpečte všechna okna (zavřete okenice), pečlivě uzamkněte dveře i vchodovou branku. Je dobré se také preventivně rozhlédnout a všímat si případným podezřelých osob v okolí chatek.

SLEVY až do 6.000 Kč

Produkty

Služby

iADLO

Další

Prodejny Galerie realizací Video galerie